OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Charakter tibetského terriéra...

Aký vlastne je ?

Tibetský teriér je živý pes. Po celý život je hravý. Je odvážny, ostražitý, veselý, inteligentný a veľmi lojálni k pánovi. Niekedy je trochu rezervovaný k cudzím ľuďom, ale nie je agresívny.
Jeho relatívne malá veľkosť a strapatý vzhľad môže vzbudiť dojem, že je to guľa čo sa hrá na psa, ale nie je to pravda. Tibetský teriér je vo vlastných očiach obrí pes a chová sa tak.

Fyzicky i psychicky, môžem  povedať, že tibetský terriér je silný, robustný pes, ktorý je plný impulzívneho pohybu. Zvlášť, keď chytí  jeden z jeho šialených záchvatov, ale  nie je to blázon.

Tibetský teriér je ozajstný spoločenský pes,  chce byť považovaný za člena rodiny. Je dobré mať viac domácich zvierat, často postačia aj mačky. S deťmi má málo problémov. Za normálnych okolností chce byť v blízkosti detí. Žiadny pes nemá rád , keď ho deti ťahajú za uši. Tibetský terriér má veľmi atraktívny pohľad na deti, ale nebude akceptovať zlé zaobchádzanie. Deti by preto mali byť poučené ako  zaobchádzať  so psami a malé deti by sa nemali hrať bez dozoru so žiadnym psom.

Tibeťák miluje všetky aktivity,ktoré vykonáva rodina. Či  je to cesta autom, práce na záhrade (bude kopať jamy pre vás!), sledovanie TV, príde a leží vedľa Vás. Vždy bude vo Vašom doprovode,ako správny spolubývajúci.Napokon, tibeťan je veľmi jemnej povahy, a preto chce s láskou a úctou byť vychovávaný. Tibeťák považuje za hrozné byť oddelený od svojej rodiny a môže byť veľmi precitlivelý a dáva to najavo dosť nahlas, alebo to chápe ako trest.

Vraví sa, že starého psa novým kúskom nenaučíš, ale u tibetského terriéra to nie je tak. Veľmi rád sa učí po celý svoj život. Baví ho presne to isté čo jeho pána.